Galąstuvai: pasirinkimas ir priežiūra

Tvirti ir kokybiški galąstuvai atsakingi už peilio ilgaamžiškumą ir aštrumą. Nesvarbu, ar peilį naudojate kasdieniam maisto ruošimui, medžioklei ar turizmui, turbūt žinote, kad nieko negali būti blogiau už atbukusios geležtės įrankį. Peilis naudojamas nuo seniausių laikų – tai priemonė, gelbėjusi gyvybes, padėjusi medžioti ir atlikti būtinus buities darbus. Šiandien itin plati peilių pasiūla atitinka išrankiausių pirkėjų poreikius, tačiau jų pirminiam aštrumui išlaikyti bus reikalingas kokybiškas galąstuvas.

Galąstuvų tipai

Profesionalūs peiliaiPeilių galąstuvai gali būti rankiniai arba elektriniai. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Jei naudojate daug peilių, pvz., dirbate virtuvėje arba verčiatės medžiokle, siūlome turėti abu galąstuvų variantus – nešiojami rankiniai įrankiai gali būti naudojami kelionėje, o elektriniai – namuose. Rankiniai galąstuvai vertinami dėl savo patogumo ir mobilumo. Juos galima įsimesti į kuprinę ar kelioninį bagažą, jiems nereikalinga elektra ar kitos papildomos priemonės. Daugelis senolių tvirtina, kad tik rankiniai galąstuvai gali užtikrinti optimalų peilio aštrumą, svarbiausia – mokėti įrankiu naudotis ir neleisti peiliui atbukti.

Net ir pats kokybiškiausias galąstuvas negalės užtikrinti optimalių rezultatų, jei nemokėsite šiuo įrankiu naudotis. Žinoma, profesionalus galąstuvas yra kur kas patogesnis už senuosius galąstuvų modelius, su kuriais dirbdavo mūsų tėvai ar seneliai. Šiuolaikiniai galąstuvai skiriasi ne tik savo dydžiu ar naudojimo būdu, bet ir paskirtimi – vieni modeliai rekomenduojami virtuvinių peilių galandinimui, kiti – itin intensyviam naudojimui, kuomet didžiausias dėmesys skiriamas ilgalaikiam įrankio aštrumui.

Galąstuvų naudojimas ir priežiūra

Galąstuvai skiriasi savo formomis ir gamybinėmis medžiagomis – įrankių gamybai gali būti naudojamas tiek paprastas akmuo, tiek keramika ar geležis. Kai kurie modeliai dengiami deimanto dulkėmis. Kad galąstuvas džiugintų patikimu naudojimu, nepamirškite, kad prieš pradėdami įrankį naudoti, visų pirma turite jį nuvalyti šiltame muiluotame vandenyje sudrėkintu šepetėliu. Galąstuvas turi būti valomas ir po kiekvieno naudojimo. Specialistai primena, kad galandant svarbiausia tinkamai parinktas kampas ir ritmiški judesiai. Stenkitės išlaikyti kiek įmanoma tolygesnę galandimo trajektoriją. Nepamirškite, kad skirtingiems įrankiams reikalingas skirtingas galandimo kampas.

Rinkitės kokybę ir profesionalumą

Kad būtumėte patenkinti įrankio kokybe, rinkitės žinomo gamintojo produkciją ir patikimą pardavėją. Rekomenduojame apsilankyti http://peiliai.lt/ – čia rasite ne tik profesionalius peilius, bet ir kokybiškus galąstuvus, kurie užtikrins įrankio ilgaamžiškumą ir padės išlaikyti pirminį aštrumą. Jei abejojate dėl savo sprendimo ir nežinote, kurį peilį ar galąstuvą rinktis konkrečioje situacijoje, pasitarkite su šios srities ekspertais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus.

Skelbta Kiti straipsniai Pažymėti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *