Kas per daug, tas nesveika

Internete jau nebe naujiena tapo keistą žmonių namų architektūrą parodijuojantys puslapiai, dažniausiai plintantys socialiniuose tinkluose. Nesuderintos fasadines medziagos, įvairų tarpusavyje besipjaunančių architektūros stilių koreliacijos, per pigios ar netinkamai panaudojamos fasadines medziagos, ne iki galo baigti rūmus primenantys namai – tai tik nedidelė dalis to, ką žmonės bando sau pasistatyti, o interneto liaudis iš to pasijuokia. Kodėl tokie dalykai vyksta ir kodėl žmonės pasistato keistai atrodančius namus.

Šykštūs moka du kartus

Namo apipavidalinimasViena iš priežasčių, kodėl žmonėms itin dažnai visgi nenusiseka gerai pasistatyti namo, yra ta, kad jie pasistengia kažkur pataupyti. Užuot nusamdę normalų architektą ir projektuotoją, kažką galvoja patys. Užuot pirkę visas vienodas kokybiškas gerai atrodančias statybines ir fasado medžiagas, jie kažką iš kažkur gauna už pusę kainos, dažnai net naudoja jau senus, kokybę praradusius elementus. Galutinis rezultatas atrodo prastai, o ir jo patvarumas nebūna ilgalaikis. Kaip visada pasikartoja taisyklė, kad skūpus moka du kartus.

Pasikliauna savo kūrybingumu

Vis dar pasitaiko žmonių, kurie jaučiasi geriau nusimanantys apie architektūrą nei architektai ir dizaineriai. Taigi, patys sukuria savo svajonių viziją ir statosi keistus dvarus primenančius namus. Jiems nieko keisto, jeigu namelis turi ir dvaro kolonas bei laiptus, ir vištidę po laiptais. Taigi, turime tokių keistų namų.

Emigruoja

Dar viena priežastis, kodėl itin dažnai tokie statiniai lieka badyti aplinkiniam akis, tai yra emigracija. Žmonės pasiima paskolą didžiausiam savo gyvenime svajonių projektui, statyboms. Tačiau jie negali jo įgyvendinti, pabaigti. Tik pradeda ir nepabaigia, nes nebepajėgia išsimokėti paskolų. Todėl Lietuvoje ir stūkso daugybė tokių namų vaiduoklių. Kur fasadinės medžiagos dar net nebūna uždėtos dėl dekoracijos, ir matome tik pačias pagrindines plokštes, tik namo karkasą. Itin dažnai kartojasi istorijos, kai žmonės išvyksta padirbėti į užsienį tam, kad užsidirbtų tolimesnėms statyboms. Tačiau užsienyje pamato, kad ten gyvenimas irgi vyksta, ir negali visą laiką tik valgyti virtas bulves bei nė kiek nesistengti gyventi šia diena, ir tik taupyti ateičiai. Taigi, iš pradžių pataupius, atsiranda ir noras pagyventi, bei taip išleidžiami pinigai. Galiausiai šeimos suvokia, kad nėra ko grįžti į tą Lietuvą, kai nors ir susitaupius namo statyboms, tačiau nebūtų įmanoma vėliau išgyventi arba gyventi taip gerai kaip emigracijoje, gaunant lietuviškus atlyginimus. Tada tokie namai-vaiduokliai bandomi parduoti, deja, ne visada sėkmingai.

Skelbta Dizainas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *