Spintų ypatumai Lietuvoje

SpintosRinkos tyrimų bendrovė Lietuvoje kiekvienais metais atlieka gyventojų apklausas įvairiomis temomis. Dar šių metų pradžioje buvo atlikta apklausa, kaip dažnai ir kokius baldus labiausiai yra linkę pirkti lietuviai. Taigi, „Eurospintos.lt“ apklausos rezultatai atskleidė, kad vartotojų poreikiai kasmet keičiasi, o lietuviai tikisi įsigytą baldą naudoti apie septynis – aštuonis metus. Didelis pokytis įvyko baldų pirkime internetu. Vis daugiau žmonių kiekvienais metais prekes įsigyja ne iš parduotuvėje esančio salono, o internetu. Dažniausiai elektroniniu būdu yra perkamos spintos, stalai, sekcijos ir kiti baldai, kuriuos prieš perkant nebūtina apžiūrėti, nes, prieš įsigyjant, nereikia išbandyti jų, pavyzdžiui, minkštumo, kaip prieš įsigyjant lovą ir pan. Taip pat apklausos duomenys atskleidė, kad naujus baldus labiausiai linkę įsigyti asmenys iki dvidešimt ketverių metų, o vyresniame amžiuje baldai yra keičiami kas septynis – aštuonis metus. Ilgiausiai tarnaujančiais baldais apklausos dalyviai įvardijo virtuvės baldus, o trumpaamžiškiausi yra lovų čiužiniai, kuriuos, specialistų teigimu, reikėtų keisti kas penkis – šešis metus dėl higienos reikalavimų.

Tiesa, rinkos tyrimas atskleidė, jog Lietuvoje atsiradus nebrangioms baldų parduotuvėms, žmonės ėmė dažniau keisti baldus ar atnaujinti senuosius. Taigi, baldų rinka atskleidžia įdomių daktų apie besikeičiančius vartotojų poreikius. Dar vienas įdomus faktas – Lietuvoje baldus dažniausiai įsigyja Alytaus ir Panevėžio gyventojai, o vieni mažiausių, atnaujinančių namus – Tauragės ir Marijampolės gyventojai. Laikui bėgant keičiasi ir vartotojų stiliaus, interjero suvokimas. Jeigu anksčiau buvo populiaresni tradicinių spalvų ir modelių baldai, pastaruosius metus žmonės nebevengia spalvų ar įdomesnių formų. Taip pat tyrimas atskleidė, jog žmonės, norėdami atsinaujinti ir atlaisvinti senų baldų vietą naujiems, juos yra linkę perduoti, naudodamiesi skelbimų svetainėmis, o dažniausiai parduodamas baldas – spintos.

Skelbta Interjeras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *