Indų plovėjo darbas vertinamas skirtingai

Restoranuose, kavinėse ir užkandinėse, kur žmonių srautas keičiasi nuolat, indai vos spėjami plauti. Skirtingose šalyse toks darbas ir įvertintas gali būti skirtingai. Jeigu pas mus indų plovėjui tenka juodas darbas už itin mažus pinigus, tai tokioje šalyje kaip Norvegija, plaunami indai gali būti prestižinis darbas, už kurį gali gerai pragyventi.

Lietuviški indų plovėjai

IndaiMiglė sako, kad dirba indų plovėja restoranuose jau antrus metus. Ji yra studentė ir turi išsilaikyti save, nes tėvai pinigų beveik neduoda, o imti paskolas ant pragyvenimo būtų kvaila. Todėl įvairiuose restoranuose, kavinėse plaunamiindai yra jos darbas. „Kartais žmonės klausia, kodėl aš nebandau kokio nors neva geresnio darbo susirasti. Bet tada pasakau, kad aš jį jau turiu – tikrai dirbu patį geriausią darbą, kokį dabar galėčiau dirbti. Kodėl man taip atrodo? Visų pirma, dėl to, kad atlyginimai prastai apmokamų darbų yra labai panašūs. Ar tu dirbsi indų plovėja, ar barmene, ar padavėja, ar virtuvės darbuotoja – virėja, vis tiek turėsi panašią algą. Net jeigu dirbsi kokia nors vairuotoja Greitosios medicinos stoty – uždirbsi tiek pat. Man tada natūraliai kyla klausimas – kodėl turėčiau imtis atsakingo, sudėtingo, daug jėgų reikalaujančio darbo, jeigu galiu dirbti šį, patį lengviausią. Kiti žmonės gal atsigauna bendraudami, nežinau. Bet man bendravimas visada reikalauja daugiausiai nervų, todėl nenorėčiau būti padavėja. Kai dirbu indų plovėja, viskas paprasta. Aš žinau, kad tai dirbu,nes esu studentė. Dėl to savęs nespaudžiu dėl socialinio statuso. Plauti moku gerai ir greitai, mėgstu švarą. Galiausiai, čia, virtuvėje ir pokštai geriausi visada su kolektyvu gimsta. Aišku, vakaraissavaitgalio jau būna sunkiau, kai naktis užsitęsia į rytą“, – sako mergina.

Indų plovimas užsienyje

Kita mergina, Eglė, sako, kad dirbti indų plovėja gerai gyvenančioje Skandinavijoje buvo jos svajonė. „Važiavaunusiteikusi blogiausiam – kad negausiu darbo. Bet gavau tokį, kokį su savo kompetencija galiu gauti geriausią – indųplovėjos. Labai smagu, kad pavyko iš pirmo karto. Tai labai geras darbas, nes su juo uždirbti tiek, kad iškart Lietuvoje gali pirktis butą ir nestresuoti, kad mokėsi paskolą. Aš ir butui taupausi, ir čia pragyvenu, ir pakeliauju, ir dar padedu šeimai Lietuvoje. Žinokite, indai yra puikus dalykas, jį plauna visada išsilavinę, savo šalyse gerą statusą turėję žmonės, todėl ir draugų virtuvėje susiradau“, – sako ji.

Skelbta Dizainas Pažymėti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *