Vertimo sunkumas

Net ir geriausias vertimu biuras internete jums pasakys, kad vertimas yra tikrai sunkus darbas. Gali stengtis iš visų jėgų, bet ne būtinai tau pavyks gauti kažką tikrai gero – gal strigsi ant kokios vienos ar kelių frazių ir tiesiog nežinosi, ką toliau daryti. Taigi, vertėjo darbas tikrai sunkus. Kalbamės su vertėja Lina.

Lina, kodėl tapai vertėja ir kaip vertimų biuras tapo tavo antraisiais namais?

VertimaiVisada buvau ta, kuriai nesisekė jokie dalykai mokykloje, išskyrus kalbas. Dar visai neblogai būdavo su lietuvių kalba, tačiau irgi tekdavo pasinervinti ir prasikankinti nemažą laiko dalį. Galiausiai, kas tikrai man tapo rimtu atspirties tašku ir dalyku, kurį iš tiesų mėgstu, tai anglų kalba. Rusų kalbą taip pat mokiausi tik iš reikalo. Tačiau anglų kalba tapo viskas. Supratau, kad tai mano arkliukas, nes niekas kitas iš klasės taip gerai nesimokė anglų. Tada pradėjau dar daugiau ruoštis. Galiausiai baigusi stojau į anglų filologiją, nes nelabai įsivaizdavau, kas turėčiau būti, ką veikti, ir kur iš tiesų stoti. Vėliau po studijų natūraliai pasukau vertimų darbo link.

Ar tokio ir tikėjaisi vertėjos darbo?

Aš gal per daug nesupainiojau interesų, tačiau tikrai buvo grupiokių, tokių romantikių, kurioms šis darbas nebūtų labai tikęs. Jos labiau tikėjosi kažkokių gal literatūrinių vertimų. Tokio sėdėjimo su žodynais, mėtų arbata ir knygomis namuose. Tokių kaip Instagrame vaizdelių. O darbas juk visai kitoks. Dažnai tai yra tiesiog sausas vertimas, techninis, be jokio polėkio ir jokios romantikos. Galiausiai, tai taip pat kartais verčia ir eiti iš proto. Verti, verti ir niekaip neišverti. Būna tokių pasakymų, neįveikiamų kaip didžiausias kalnas. Tu stringi ir nebežinai, kaip reikėtųversti.

Kas sunkiausia yra vertėjo darbe?

Gal sunkiausia ir yra kopti į tas viršukalnes. Kai stringi vienoje vietoje, o darbo laikas eina, o darbų krūvos tik kaupiasi aplink, tada tikrai gali imti nekęsti gyvenimo ir to, kad turi ir vėl juodai dirbti. Tačiau taip juk būna visose srityse, tad nėra ko stebėtis.

O kas yra lengviausia?

Lengviausia. Nežinau, gal smagiausia. Labai gera, kai netikėtai randi sprendimą, kai tiesiog pati save nustebini. Kartais ta sudėtinga konstrukcija žodinė gali turėti labai paprastą išeitį. Tik turbūt reikia mokėti tinkamai pažvelgti, tuo kampu, kuriuo ir reikia.

Ačiū už pokalbį ir įdomaus darbo.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *