Ką reikia žinoti prieš protezuojant dantis

Dažnu atveju dantų protezavimas gali labai pakeisti ir paveikti gyvenimo kokybę, jeigu žmogus visgi ryžtasi tokiems kardinaliems pokyčiams. Pokyčiai yra geras dalykas ir evoliucijoje visuomet ilgiausiai išlieka tie, kurie ryžtasi ir gali ryžtis pokyčiams. Ką daryti, jeigu ruošiatės dantų protezavimui?

Išsiaiškinti, kas geriau: implantai ar protezas

Dantys sveikesniPirmiausia reikėtų tartis su odontologu. Jeigu jaučiate, kad jūsų dantų kramtymo funkcija galėtų būti geresnė, pirmiausia eikite į odontologijos kliniką ir išklausykite rekomendacijų. Gydytojai jums galės patarti, kas geriau jūsų atveju: dantų protezavimas ar implantai. Dažniausiai, kai dantų trūksta mažai arba jie tik aplūžę, pakanka protezo. Mat implantas yra įstatomas, kai jau trūksta viso danties, o dar geriau – kelių dantų greta vienas kito. Nespręskite apie savo būklę ir pasirinkimą iš karto: leiskite odontologui pasakyti savo versiją, ir kai ją išgirsite, tik tuomet nuspręskite, kas jums geriausia.

Skirti pinigų ir susiplanuoti laiką

Antras žingsnis: suplanuoti laiką ir numatyti biudžetą, reikalingą šiai procedūrai. Jeigu turite daug planų, kuriems reikia pinigų, dėliokite prioritetus. Nenustumkite dantų problemų sprendimo į paskutinę vietą, kadangi tai ne kažkokia pramoga, o jūsų reali sveikata. Numatykite biudžetą pagal tai, kiek kainuoja procedūra ir kiek gali kainuoti vėliau reikalinga priežiūra, jeigu tokios reikėtų. Jeigu neturite laiko, tą irgi planuokite. Gal net reikės atlaisvinti visą dieną ar dvi.

Ne piniguose laimė

Dar kartą prisiminkite auksinę taisyklę – tikrai ne piniguose laimę. O dalykuose, kuriuos gauni už pinigus. Pavyzdžiui – dantų protezuose. Tad neatidėliokite savo laimės ir ištraukite santaupas iš kojinės bei susitvarkykite dantis. Burnos sveikata yra tai, kas iš tiesų labai stipriai paveiks jūsų gyvenimo kokybę ir komfortą. Jeigu visada tik galvosite, kaip sutaupyti, ir nenorėsite skirti pasirūpinimui savimi pinigų, praleisite visą gyvenimą be džiaugsmo.

Kaip reikės prižiūrėti burną su protezais

Kai turėsite dantų protezus, jų priežiūra nesiskirs nuo įprastos dantų priežiūros. Kaip visuomet, reikės valytis dantis, kaip visuomet, reikės naudoti pastą, šepetėlį, dantų siūlą ir kitas priemones.

Skelbta Kiti straipsniai Pažymėti:
One comment on “Ką reikia žinoti prieš protezuojant dantis
  1. Tomas sako:

    Lyginant su ankstesniais laikai odontologijos paslaugos pakilo savo kokybe, todėl dabar norint susidėti gerus ir ilgaamžius protezus nieko toli važiuoti nebereikia, o užtenka ir turimų vietinių specialistų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *