Kaip manote, kodėl akumuliatorių supirkimas yra toks gerai apmokamas dalykas? Ar tikrai tos dalys, kurios yra akumuliatoriuje, yra tokios vertingos? Juk ne aukso ten prikišta. Kodėl to paties metalo supirkimas, iš kurio būna padarytas akumuliatorius, nekainuoja taip pelningai kaip akumuliatorių supirkimas? Tikriausiai ir dėl medžiagų, kurias galima laikyti sąlyginai brangiomis, esančiomis pačiame akumuliatoriuje, ir dėl to, kad taip siekiama apsaugoti aplinką. Mūsų žemė yra mūsų rankose, ir galvodami apie ateitį, mes turime daryti tą, ką darė ir žmonės prieš mus – išsaugoti žmoniją, saugoti gamtą. Dabar gamtos užterštumas jau yra tokio lygio, kad apie globalinį atšilimą kalbama yra daugiau negu apie bet ką kita. Visada galvojame, kad nuo mūsų niekas nepriklauso, tačiau iš tiesų kaip tik tik nuo mūsų kiekvieno žingsnelio ir susideda pasaulis ir toks, koks jis yra. Ką kiekvienas iš mūsų galime padaryti, kad gyventi gamtoje būtų geriau?
Nesaugios atliekos
Kaip jau minėjome, ne be reikalo akumuliatorių supirkimas yra gana gerai apmokamas. Valdžiai aktualu, kad žmonės nenorėtų šios nuodingos atliekos mėtyti bet kur. Taip pat, kaip ir paprastų elementų, baterijų. Pagalvokite, kiek daug akumuliatorius turi jėgų, jeigu pajėgia užvesti mašiną. Iš gamtos ir natūralumo tai neatsiranda, o atsiranda iš visokių sunkiųjų metalų ir įvairios chemijos, esančios šiame prietaise. Todėl, jeigu paliksite kur nors prie konteinerio ar upėje akumuliatorių, jis vienas nužudys tiek daug gamtos, kad tai būtų tas pats, kas ant mūsų miesto kas užmestų bombą. Todėl tokias nesaugias atliekas reikia utilizuoti. Vežti į specialias supirkimo aikšteles, kur superkamas ir metalo laužas, ir pavojingos atliekos. Yra ir daugiau pavojingų atliekų, kurias reikėtų priduoti atsakingai. Pavyzdžiui, tai gali būti ir asbestas. Ne vienas iš mūsų pasinaudojome stogų dengimo paramos programa, tačiau asbesto pasilikti negalėjome. Jį reikėjo utilizuoti.
Rūšiavimas
Dar vienas žingsnis, kuris padės išsaugoti gamtą ir aplinką – rūšiavimas. Jeigu norite, kad gyventume sveikame ir gražiame pasaulyje, tai metalo supirkimas turi būti daromas atskirai. Plastiką reikia mesti į jam skirtą konteinerį, stiklą – į savo. Ir niekada nieko nemesti gamtoje, nes tai yra tas pats, kas pjauti šaką, ant kurios pats sėdi.
Ekologiškas transportas ir kuras irgi padeda išsaugoti aplinką. Todėl geriau ne tik visada važinėti automobiliu, bet ir atsisėsti ant dviračio.
Parašykite komentarą