Daugiabučio renovacija privertė sukilti kaimynus

Renovuoja senus daugiabučiusNa štai ir į mūsų daugiabutį pagaliau ateis permainos. Po paskutinės statybininkų ir šilumos tinklų darbuotojų buvo atliktas sandarumo testas ir įvyko paskutinis namo pridavimas. Dabar jau žinome, kad renovavus daugiabutį, čia visi turėtų kokia 70 proc. mažiau mokėti už šildymą, o taip pat galima bus džiaugtis ir tikrai gražiai atrodančiu namu, kokiu tampa kiekvienas daugiabutis, kai jis yra atnaujinamas.

Sukilo visi gyventojai

Pirmiausiai šie visi renovacijos procesai iš mūsų pareikalavo didelio gyventojų susitelkimo. Reikėjo, kad visi pagaliau vieningai priimtų sprendimą ir tiesiog būtų galima sutarus imti lėšas iš ES ir savo piniginių bei investuoti į renovavimą. Be abejo, kad namo sutvarkymas yra investicija, tą byloja ir kiekvienas atliekamas sandarumo testas, kurio rodikliai tiesiog verkiant prašosi būti pakeistais. Energinis sertifikavimas rodo, kad namas labai nesandarus. Jame beveik nėra jokios garso ir temperatūros izoliacijos, daugybė šilumos energijos išeina per kiaurus langus, duris, laiptines ir pan. Tai svarbu mums, kurie čia planuojame savo ateitį, gal galvojame ne tik apie mus, bet ir tuos, kurie gyvens po mūsų.

Kiekvieno restauruoto daugiabučio pirmininkas paprastai gali patikinti, kad pati sunkiausia dalis visada yra susitarimas su kaimynais. Taip yra ir pas mus, kur buvo labai sunku susitarti, kad visi tikrai pasirašytų dėl renovacijos projekto. Visus reikalus, kaip visada, užspaudžia patys seniausi gyventojai, kurie į ateitį planuoja tik kelias dienas ir net kasmet sako, kad gal jau nesulauks kitų Kalėdų. Tačiau jie jų sulaukia dar dešimt metų, ir kartu tame sąstingyje priverčia gyventi ir visus aplinkui. Taigi, labai smagu, kai pagaliau galima pasidžiaugti tuo, kad visus gyventojus pavyko įtikinti dėl daugiabučio atnaujinimo projekto, ir darbams pajudėjus į priekį, jau galime skinti ir rezultatų skanius vaisius.

Kas bus padaryta

Aišku, kad pats smagiausias rezultatas kiekvienam daugiabučio gyventojui, pirmiausiai, yra sumažėjusios sąskaitos. Dauguma dabar moka už šildymą 2 ar 3 kartus mažiau, o tai iškart leidžia kad ir per metus atsipirkti visoms toms investicijoms. Pirmas dalykas, kuris tai lemia – tai pakeisti langai ir suremontuotas stogas. Per šias nesandarias namo konstrukcijos dalis išeidavo be galo didelis kiekis šilumos. Kita vieta, kuri taip pat reikalavo pastiprinimo – laiptinės ir jų apšiltininimas, kaip ir apskritai visų sienų apšiltininimas. Dabar visiems šilta ir pigu gyventi.

Skelbta Technologijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *