Į namą įsliaužė per balkono duris

Nors name įtaisytos puikios security doors, tačiau ketvirtadienį iš gavome skambutį iš saugos tarnybos – kažkas įsilaužė į namą. Ne pirmas kartas, kai turime svečių name, kuriame niekas negyvena, tačiau nesitikėjome, kad jie eis ten ir tada, kai sudėta tokia gera signalizacija. Pastaroji veikia labai gerai, tokie home security devices yra būtini dabar jau daugybei namų Lietuvoje, kur niekas negyvena. Dažnas atvejis, kad šeimos nariai išvyksta studijuoti ir dirbti į užsienį, tad šuns pašerti ateina kaimynai, o patį namą sergsti geros saugančios durys ir gera signalizacija.

Lipo su kopėčiomis

Saugios balkono durysSkambutis buvo gąsdinantis, nes nesitikėjome, kad kažkas gali laužtis į namus. Mums abiems pradėjo iškart drebėti rankos ir kojos, metėme visus darbus ir patraukėme į kelionę. Buvo labai svarbu greičiau ten nuvažiuoti, pamatyti, ką gi ten tokius pagavo. Informacija, kurią gavome, buvo tik tokia, kad kažkas bandė laužtis ir matyt įsilaužė. Mes net nepaklausėme, ar išdaužtas langas, ar durys, per kur vagys pateko. Tik buvo informacija, kad įsilaužėlis pasidėjo kopėčias prie balkono ir tada lipo su jomis. Kadangi balkono durys yra stiklinės, tai galvojome, kad bus tikriausiai įsilaužta jas išdaužus. Geras security duris priekyje niekaip neišspirsi, neišlauši. Tačiau suveikus signalizacijai net ir per langą ar kitur įlipus vagystės nepaslėpsi. Juk signalizacija reaguoja į judesius.

Suvalgė ir išgėrė resursus

Tačiau, kai nuvykome į įvykio vietą, paaiškėjo, kad čia vienas tokių atvejų, kokius rodo per televizorių per laidas apie degradavusį kaimo gyvenimą. Paaiškėjo, kad įsilaužėlis nėra toks jau pavojingas. Tai, viso labo, kaimynas Jurgis, jau ketvirta savaitė geriantis ir turbūt jau matantis baltus arklius. Jis neišdaužė balkono, bet kažkaip sugebėjo tas duris atsidaryti kažkaip. Taip pat jis sugebėjo per 10 minučių suvalgyti visą šaldytuve buvusį maistą ir bare stovėjusią degtinę ištuštinti. Todėl, kai atvažiavo saugos tarnyba, įsilaužėlį Jurgį rado jau miegantį lovoje, užlieta alkoholiu sąmone. Kaip sakė pareigūnai, tokių įsilaužimų būna ir dažniau. Nebūtina iškart kreiptis į teismą ir rašyti pareiškimą, kartais giminaičiai gali leisti giminei pasitaisyti ir padaryti taip, kad jis nesilaužtų kol kas. Taigi, pakalbėjome su juo rimtai ir vyriškai, jeigu jis ką nors prisimins, tai bus gerai. Susitarėme, kad jeigu dar vieną kartą kas nors nutiks, jis bus perduotas policijon, o ten geruoju nesibaigs.

Skelbta Kiti straipsniai Pažymėti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *