Darbas prekybos centre

Dirbčiau prekybos centrePraėjo nemažai laiko, kai mynėme universiteto slenksčius, uoliai besimokydami kalbos, istorijos ar kitų humanitarinių dalykų. Atrodė – ateityje dirbsime redakcijose, biuruose, reklamos agentūrose, tačiau didelei daliai studentų būtent prekybos centras suteikė darbo vietą. Argi ne paradoksas? Nemažai studentų beveik nerodė didesnės iniciatyvos domėtis savo pasirinktuoju dalyku ir gyvenimą nugyveno taip, kad studijas tarsi išmetė per petį – dirba darbą, kurį būtų galėję dirbti ir be tų studijų.

Drabužių ir batų pardavėjos

Prisimenu, kad dar studijų metu dalis studentų įsidarbino prekybos centre. Kažkuri pardavinėjo batus, kita – drabužius. Trečiai teko dirbti pačiame prekybos centro viduje – jau nebe specializuotoje parduotuvėlėje, o ten, kur visą laiką turi sėdėti kasoje ir skenuoti prekes. Tiesa, ten kone nė viena jauna moteris neišsilaikė dirbti ilgėliau. Tačiau štai viena grupiokė, kuri karjerą pradėjo batų centre, ten ir liko. Gal bus jau kokie keturi metai, kaip dirba su avalyne. Įsivaizduokite – tiek pat, kiek reikėjo mokytis universitete, kol buvo įgytas bakalauro laipsnis. Toks tas gyvenimas, kartais knygos pasimiršta ir vietoje jų lentynose atsiranda, tarkime, batai. Tik, aišku, ji pakilo pareigose ir dabar jau vyra svarbiausia vadybininkė, nuo kurios priklauso ir pardavimų skaičiai, ir užsakymai. Neseniai prasitarė, kad nors prekybos centras jai yra kaip antrieji namai, tačiau visą šią prekiavimo patirtį jau norėtųsi realizuoti kitur. Tad greitu metu tikriausiai pradės dirbti su savo asmeniniu batų verslu.

Kavinės

Dar viena vieta, kur gana greitai žmonės pradėjo dirbti, yra kavinės. Jų prekybos centruose netrūksta, kaip ir restoranų. Su kava dirbti paprasčiau, tačiau turi greičiau suktis. O restoranuose aptarnavimas jau pareikalauja daugiau kruopštumo, išmanymo, tam tikros specifikos. Tad visa tai yra darbai, kuriuos irgi kai kurie studentai pradėjo derinti su studijomis. Tie, kurie dirbo besimokydami, vėliau ėmė dirbti dar kitur, karjera tikrai keitėsi. Na o tie, kas pradėjo dirbti kavinėje tik po to, kai pabaigė studijas, kai kas tą darbą dirbą ir dabar. Privalumai: visada puikus kavos kvapas ir malonus bendravimas su klientais. Oi, vos nepamiršau – dar ir lankstus darbo grafikas.

Kosmetika ir specializuotos parduotuvės

Aišku, prekybos centruose galima rasti ir tokių parduotuvių, kur bet koks pardavėjas netiks. Tarkime, kosmetikos parduotuvėje galės geriausiai aptarnauti tokia pardavėja, kuri gerai tai išmano. Taip pat ir knygynuose, žaislų parduotuvėse ar elektros prekių.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *