Apie vestuvių fotografo dalią

Nors svetainėje http://www.weddingbudgetbreakdown.com/ ras daug naudingos informacijos tie, kurie planuoja tuoktis, tačiau nežinau, ar ji padės tiems, kurie suteiks vestuvininkams tas paslaugas. Gal pakalbėkime apie jas? Šiaip nekalbėčiau, bet kartą teko fotografuoti vestuves.

Fotografo duona neskani

Šiaip galiu pasakyti, kad žmonių, kurie svajotų būti vestuvių fotografais, nėra. Jeigu kažkas ima foto aparatą į rankas, tai dėl to, kad svajoja nudirbti kažkokį kūrybinį darbą. Kūrybą kiekvienas įsivaizduoja kaip kažkokių asmeninių idėjų realizavimą, ambicijų patenkinimą. Nebūna tokių, kurie norėtų fotografuoti bet ką. Arba tik tai, ką kažkas liepia. Tai tai vestuvių fotografijoje vietos kūryboje paprastai lieka labai mažai. Tai reiškia, kad fotografo duona gali būti ir ne tokia skani.

Vestuvių planavimo įgūdžiaiMan teko pasimokyti iš pirmųjų vestuvių kaip iš skaudžios pamokos. Atrodė, kad išmoksiu fotografuoti ir galėsiu viską, kas gero, padaryti. Tačiau paaiškėjo, kad tiksliai net nežinau formato. Visi svečiai tikėjosi, kad bus gražiai nufotografuoti portretams. Maždaug – vien tų bendrų nuotraukų neužtenka, reikia dar ir kažkokių portretų. Kiekvienas juk puošėsi tam, kad būtų paskui įamžintas su tais savo gražiausiais rūbais ir dažais ant veido. Taigi, teko tikėtis tokio dalyko, kad tiks tos nuotraukos. Deja, pirmosios mano fotografuotos vestuvės nebuvo labai sėkmingos. Žmonės buvo nepatenkinti, nes atrodė gana prastai tose nuotraukose. Kitą kartą jau žinojau, kaip ir visus kitus. Per vestuves visada tas pats. Daug kartų tenka nufotografuoti nuotaką, jaunąjį, visą giminę, ir visus po vieną atskirai. Tai kartojasi ir kartojasi, kol galiausiai labai pavargsti ir užsimanai namo. Tačiau linksmybės dar tik prasideda…

Ir muzikanto nelabai

Kitas baisus dalykas – muzikanto gyvenimas. Nemanau, kad ir jie realiai kažkada svajojo dirbti būtent vestuvių muzikantu. Ten tikrai reikia daug ištvermės atlaikyti tokį ilgą vakarą. O dar tas svečių įžūlumas, kai jie, būdami nekultūringi ir girti, lenda prie muzikanto ir sako jam, ką šis turįs groti, kartais ir agresijos pasitaiko. Be to, visą laiką nuolat prašo žmonės muzikantus išgerti. Įdomu, kas praves vestuvę, jeigu muzikantai nusigers? Jiems tai darbas, o ne pramoga, todėl jie ir negeria, o baigę groti sėda į savo mašinas ir tvarkingai išvažiuoja namo. Juk tai tikrai įdomus gyvenimas, bet ir sunkus kartu toks darbas. Ko iš tikro nori muzikantai? Tikriausiai kurti kokią nors savo muziką, savo dainas ir jas groti.

Skelbta Kultūra

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *