Namų laukia permainos

Neseniai visi mūsų namų gyventojai sužinojo, kas tai yra ir, ką tai reiškia, energetinis auditas. Pasistačius namą atvyko inspektoriai ir įvyko oficialus namo pridavimas. Buvo įvertinta namo energinio efektyvumo klasė, sužinojome, kad iš dalies reikalavimus atitinkame, tačiau iš dalies šį tą jau ir reikės pakeisti.

Dalis namo – tinkama

Energetiškai naudingi namaiPirmiausia pasakysiu, kad namo pridavimas buvo palankus mūsų atliktiems stogo keitimo darbams. Ten tikrai ne be reikalo nepagailėjome vieno ar kito daikto, ne be reikalo tiek daug sukišome pinigų. Visko ten reikėjo, ir gegnes pakeisti, ir sutvarkyti lentas, ir plėveles sudėti, ir apšiltinimą, ir gerą naują stogo dangą – šiferį. Taigi, namas tikrai atrodo daug geriau, bet mums šiuo atveju labai svarbu, kad jis ir funkcionuotų tinkamai. Pastaruoju metu visoje Lietuvoje kilo daug audrų dėl padidintų reikalavimų energinio efektyvumo klasėms, tai kilo klausimai, kaip čia bus su mūsų namu. Juk, vos tik šiek tiek pakeisime projektą, iškart ir mums turės būti atliktas energetinis auditas. Tai neskambėjo kaip kažkokie blogi dalykai, tik jaudino – kiek reikės investuoti į namus, kad jie būtų pakankamai aukštus reikalavimus atitinkantys.

Taip pat teko keisti langus, per ten irgi išeina labai daug temperatūros. Senieji mediniai keliavo į sąvartyną, o čia atsirado nauji apšiltinti plastikiniai. Tiesą sakant, man dabar taip ir daug gražiau, nes prie medinio namo tikrai geriau tai atrodo. O kai į seną prieš karą statytą plytinį namą įstato naujus langus, tada nebūna gražu, nes plastikas ten tikrai nedera.

Dar reikės pasistengti

Ir visgi tuo drama nepasibaigė, dar turėsime pasistengti. Energetinis auditas nutarė, kad dar nepasiekėme tos energinio efektyvumo klasės, kokia yra nustatyta reikalavimuose. Dar turėsime pasistengti, šiek tiek atlikti korekcijų. Ypač daug laukia darbo su šiaurinės sienos apšiltinimu. Ji vienintelė stovi tokia nepakeista jau 30 metų ir natūralu, kad ten visos šiltinimo medžiagos jau yra nusidėvėję. Todėl turėsime užsiimti šiltinimu. Yra problemų ir su nesandariu rūsiu, pro kurį itin greitai išsiskleidžia didelis kiekis šilumos. Tikrai nesinori, kad rūsys pridarytų bėdų, reikia taip pat patikrinti pamato būklę, gal ten irgi įmanomas kažkoks apšiltinimas. Šiaip nesmagu, kad žmonėms tie nauji reikalavimai daug vargo suteiks, bet iš kitos pusės, tai vis tiek mums reikės ir pasistengti daugiau bei nusipirkti kažkokių naujų šiltinimo medžiagų.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *