Darbo paieškos pirmą mėnesį

Vos atvykęs į Londoną Audrius pasijuto tarsi pagrindinis spektaklio „Išvarymas“ aktorius. Nors darbas buvo žadėtas, tačiau atvykus jo nebebuvo, teko pačiam pradėti visko ieškoti. Įvairūs skelbimai, reklamuojantys London temp agencies, patraukė Audriaus dėmesį, ir jis ėmėsi tokių paieškų, kokių skonį žino tikriausiai kone kiekvienas emigrantas, kažkada savarankiškai pradėjęs savo gyvenimą svečioje šalyje. Audrius pasakoja, kad iš pradžių darbo bandė ieškoti pats, vėliau nusivylęs pagalbos kreipėsi į specialias agentūras.

Savarankiškos paieškos

Darbo paieška LondoneAnot vaikino, į išsvajotąją Didžiąją Britaniją jis atvyko kupinas džiaugsmo ir pačių pozityviausių jausmų, tikslų, tikėdamas, kad greitai ir paprastai ras norimą darbą. „Juk visi aplink nepaliaujamai dalijosi prisiminimais, kaip jiems pavyko uždirbti ir naujam automobiliui, ir kelionėms, ir namui ant jūros kranto. Ir visa tai jie pasiekė išvykę dirbti į ūkanotąsias salas. Taigi, turbūt nesu išimtis, jeigu užsinorėjau to paties. Išbandyti tą patį sėkmės receptą. Nuvykau į Angliją turėdamas tik šiek tiek pasiskolintų pinigų, skirtų pačiai pradžiai. Žinojau, kad pradžia bus sunki, bet nesitikėjau, kad tokia sunki. Darbo ieškotis pradėjau nuo laikraščių, skelbimų internete. Iš karto susidūriau su realybe, kad paskambinus tais skelbimuose duotais numeriais, gaudavau atsakymą apie užimtą darbo vietą, apie mano netinkamą patirtį ir pan. Nors dauguma tų numerių būdavo užimta. Arba iškart pasakydavo, kad jau yra surastas darbuotojas, ir galiu tuščiai neskambinti varpais. Taip pat būdavo ir taip, kad pasakydavo ateiti į darbo pokalbį, bet prieš jį paskambindavo, kad jau nebereikia. Į mano nusiųstus CV niekas apskritai nė karto nebuvo sureagavęs, išskyrus kelis automatinius atsakiklius, parašančius „Ačiū, Jūsų laiškas gautas“. Taigi, per dvi savaites vis dar nebuvau nuėjęs į jokį darbo pokalbį. Netgi perėjau visas šalia buvusias parduotuves, kavines, įvairias viešas įmones, kur galimai reikalingas koks nors darbuotojas. Nieko nepešiau“, – pasakoja Audrius.

Agentūrų pagalba

Audrius sako, kad galiausiai jis suprato, kad pačiam ieškoti jam per sunku. „Visas paslaugas Londone gali gauti per tarpininkus, net jeigu domina London cars for sale, ir tada turbūt neperki tiesiogiai iš žmogaus, o perki per tarpininką. Ką jau kalbėti apie darbo skelbimus, juos visus susižeria įdarbinimo agentūros ir per jas atsiveria didžiausias skelbimų ir pasiūlymų pasirinkimas“, – pasakoja vyras.

Nors, kaip pasakoja Audrius, nebuvo labai lengva darbą rasti ir per agentūrą, tačiau visgi ten iškart matėsi, kad vilties yra daugiau. Taigi, dar po kelių savaičių, jau pabaigus visas santaupas, jam pagaliau pavyko gauti pirmąjį darbą.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *