Langai ir durys – kaip išsirinkti?

Durys ir langaiNamai be langų ir durų neįsivaizduojami. Tai yra svarbus ir brangus pirkinys bet kuriam pastatui. Štai dėl to langai ir durys turi būti parenkami atidžiai. Investicija neturi nueiti veltui. Tam, kad teisingai pasirinktumėte reikia žinoti į ką atkreipti dėmesį.

Šiuo metu tikriausiai geriausias sprendimas – rinktis plastikinius langus. Tai geriausias kainos ir kokybės santykis. Jeigu nenorite švaistyti pinigų ir turėti ekonomiškai šiltus namus, tai pagalvokite apie šį pasirinkimą. Renkantis langus pirmiausiai turite pagalvoti apie tai, kokią funkciją atliks langas. Jis gali būti skirtas apsaugai, patalpos apšvietimui, šilumos taupymui ir pan. Daug kas priklauso ir nuo to, koks yra energetinis efektyvumas. Jis žymimas Uw. Kuo mažesnis – tuo geriau. Pavyzdžiui, 1,5 Uw langai bus prasto energetinio efektyvumo, o štai 0,7 Uw tinkami pasyviems pastatams. Kitas galimas žymėjimas raidėmis. Tuomet energetiškai naudingiausi bus langai su A, A+, A++ žymėjimais. G raide žymimas langas atitiks aukščiau paminėtą 1,5 Uw. Ne mažiau svarbus yra šviesos pralaidumas. Ypatingai, jei tai yra darbo ar gyvenamoji patalpa.

Langų sandarumas yra dar viena svarbi savybė. Kuo sandaresnis, tuo geriau. Žinoma, kad svarbus ir stiklas, užpildai, rėmas. Taip pat nepamirškite ir to, kad langas turi būti tinkamai įstatytas.

Renkantis duris tampa svarbu, kur jos bus naudojamos. Vienoks pasirinkimas galimas renkantis lauko, visai kitoks – vidaus duris. Jos taip pat gali atlikti kelias funkcijas, tarkim, apsaugos, šilumos sulaikymo, patalpų atskyrimo ir pan. Į ką atkreipti dėmesį, jei norima, kad durys būtų kokybiškos ir ilgai tarnautų?

Kokybė priklauso nuo medžiagų ir gamintojo. Kuo geresnės medžiagos gaminamos, tuo kokybiškesnės durys. Tiesa, svarbus ir gamintojas. Tai kokias gamybos technologijas jis pasirenka turi įtakos kokybei. Verčiau rinktis patikimų gamintojų duris. Labai svarbios yra medžiagos. Galima rinktis medieną, metalą, laminuotas medžių drožlių plokštes ir kt. Viskas priklauso nuo durų paskirties ir vietos, kurioje jos bus. Visuomet geriausia išsikviesti specialistus, kurie gamins jums duris ir patars, kas labiausiai tiks konkrečiu atveju.

Rinkoje yra platus asortimentas įvairių langų ir durų, tad pirkėjams tikrai yra iš ko rinktis. Ne visuomet toks didžiulis pasirinkimas džiugina, nes tuomet tenka sunki užduotis pasirinkti iš daugybės pasiūlymų tą vienintelį. Visuomet rinkitės atsižvelgdami į savo individualius poreikius ir jums pavyks sėkmingai įsigyti tinkamus langus bei duris.

Skelbta Interjeras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *