Granuliniai katilai: privalumai ir trūkumai

Turintys nuosavus namus tikrai neretai pasvarsto, koks katilas galėtų būti geriausiu pasirinkimu: visada yra tikimasi, kad jo išlaikymas nekainuos labai brangiai, ir katilą naudoti bus tikrai patogu. Šiandien vienas dažniausių pasirinkimų – tai granuliniai katilai, kurių pasirinkimas tikrai nėra mažas. Ir vis dėlto, neretai kyla klausimas, ar toks pasirinkimas iš tiesų gali būti pats geriausias, taigi, kokie didžiausi šių katilų privalumai ir trūkumai?

katilaiŠių katilų išlaikymas yra pigesnis nei kitų galimų pasirinkimų, pavyzdžiui, dujinių ar elektrinių katilų, tačiau kiek brangesnis nei kieto kuro katilai. Pastarieji yra laikomi pačiu pigiausiu pasirinkimu, tačiau, tenka pripažinti, kad jų naudojimas yra kiek sudėtingesnis, ir namų šildymas gali pareikalauti daugiau laiko nei norėtųsi.

Granulinius katilus yra labai paprasta prižiūrėti, o taip pat svarbu ir tai, kad jie yra laikomi vienais saugiausių. Galite net neabejoti, kad toks pasirinkimas tikrai nepareikalaus daug jūsų dėmesio, nes granules paprastai tenka papildyti ne dažniau nei kas kelias dienas, kai tuo tarpu kietas kuras turi būti papildomas kas kelias valandas.

Granuliniai katilai puikiai pasiteisina ir tuo atveju, jei namuose neturite pakankamai vietos kieto kuro sandėliavimui. Tenka pripažinti, kad kietam kurui tenka paskirti ne taip ir mažai vietos namuose ar malkinėje, tačiau granules galima tikrai labai kompaktiškai sandėliuoti, ir jų reikės kur kas mažiau.

Granulinių katilų pasirinkimas yra tikrai labai didelis, tad visada galima atrasti pačius geriausius sprendimus. Tuo atveju, jei nesate tikri, koks pasirinkimas gali būti pats geriausias, galite tiesiog susisiekti su specialistais, kurie visada gali patarti, koks sprendimas tam tikroje situacijoje gali būti pats geriausias.

Tenka pripažinti, kad granuliniai katilai turi nemažai privalumų, ir dėl šios priežasties jie yra pasirenkami dažniau nei elektriniai, kieto kuro ar dujiniai katilai. Jie yra ekonomiški ir saugūs, juos paprasta prižiūrėti, o taip pat svarbu ir tai, kad netenka rūpintis, kur galima būtų sandėliuoti kurą: jis namuose tikrai neužims daug vietos. Galima rinktis iš gausybės įvairių siūlomų granulinių katilų, ir tikrai visada galima bus atrasti geriausią sprendimą, o jei kiltų tam tikrų klausimų, galima tiesiog pasikonsultuoti su specialistais.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *