Kodėl reikia gerai apšiltinti namą

Namų apšiltinimasKiekvienas, kuris dabar statosi naujai namą, puikiai žino, kad energinio naudingumo sertifikatas nuo šiol turi kitus reikalavimus, ir norint juos atitikti, reikia visai pasistengti. Tačiau ne vienam, jau anksčiau susiplanavusiam pasistatyti tikrą rąstinuką, galėjo kilti pasipiktinimo banga. Juk dar neseniai namo pridavimas nebuvo toks sudėtingas. O dabar, štai, reikia stengtis labiau nei bet kada. Kas gi čia nutiko. Iš tiesų, kas nutiko? Ogi vejamės Europos standartus.

Ekologija – mažiau taršos

Ar prisimenate kiekvieną rudenį po miestą pasklindantį „pirmojo kūrimo“ kvapą? Kartais tai net vadinama smogu ir gal ne be reikalo. Juk iš tiesų kūrenimas turi nebūti kažkam toks kenksmingas, kaip kad dabar būna. Žmonės dažnai viršija savo leistinas ribas ir prasikuria krosnį plastiku, padangomis ar senais sintetiniais skudurais. Dėl to visiems tenka uostyti nuodingas dujas, įkvėpus jų gerai nepasidaro. Sakykime, žmonių nesuvaldysi, nors ir žadėsi baudas, bet taip lengva nepadarysi, kad visi paklusniai kūrentų tik tai, kas būtina. Tad ką daryti? Išeitis yra apskritai neleisti žmonėms gyventi tokiose vietose, kur tenka kūrenti be perstojo. Taigi, griežtesni energinio efektyvumo reikalavimai pastatams priverčia žmones statytis tokius namus, kurių nebereikės kūrenti taip dažnai. Jeigu namas visiškai kiauras, temperatūra vaikšto per sienas kiaurai, tai tada kūrenk nekūrenęs, bus šalta. Tačiau, kada yra tikrai protingai viskas pastatyta, kada gerai apšiltinta, per niekur neišeina ta šiluma, tai kartais užtenka pasikurti ir vieną kartą. Vadinasi, išmetama į atmosferą žymiai mažiau nuodingų teršalų ir dūmų. Kadangi tarša labai kenkia mūsų pasauliui, šie reikalavimai turi pristabdyti taršos didėjimą ir ją net sumažinti. O ir visiems mums lauke kvėpuoti tyru oru daug maloniau bei sveikiau nei dūmais.

Ekonomika – mažiau išteklių

Kai jau supratote, kad sugriežtėję reikalavimai dėl energinio efektyvumo mažina kūrenimo poreikį, sutiksite, jog kartu sumažėja ir šildymo išlaidos. Kažkada miestuose vyko specialios daugiabučių renovavimo programos, kurių metu žmonės galėjo atnaujinti savo namus. Tada labai sumažėjo šildymo išlaidos – geriausias įrodymas, kad verta apšildyti namus. Taigi, tas pats rezultatas laukia ir žmonių, kurie apšiltina savo privačius, kūrenamus namus. Tai, ką išleisite apšiltinimui, greitai atsiimsite, nes nereikės daug pirkti kuro, o ir patogiau, kai tenka rečiau suodinom rankom sklaidyti žarijas bei kūrenti kone kaip kokią pirtį. Tad tai gerai ir jums, ir taupymas tam tikrų mūsų išteklių.

Skelbta Interjeras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *