Namo termovizija: prieš renovavimą ir po

Termovizijos sprendimaiIr mūsų namas perėjo visas tas testavimo sistemas. Buvo atliekamas sandarumo testas, taip pat žiūrima, kaip namas praleidžia garsą, šilumą. Tik tada pagaliau įvyko namo pridavimas. Kiek vargo žmonės turi dabar, kol įtinka pagal tuos aukštesnius reikalavimus. Bet aš manau, kad tai yra gerai, nes bent jau pirkdamas nekilnojamąjį turtą žinosi, kad perki ne kažkokią nesąmonę, o gerą būstą, kur atliktas namo pridavimas, kur praeitas sandarumo testas, kur nebus taip, kad užges krosnis ir per 10 minučių šiluma išeis pro namo ausis. Kodėl mes atlikome tuos testus: todėl kad reikėjo palyginti, kaip pasikeitė namo situacija, renovavus daugiabutį.

Buvo pakeistas stogas

Svarbus dalykas, kuris nulėmė geresnį namo sandarumą, termovizijos tyrimą ir pagerėjusį energinį sertifikatą, buvo stogo pakeitimas. Iš tiesų, koks gi namas gali atrodyti gerai ir kokiame jame gali užsilaikyti šiluma, jeigu yra kiauras stogas. Daugiausiai tada kenčia viršutinių aukštų gyventojai, kuriems virš galvos tiesiog atsiveria kosmosas per seną stogą. Iš primityvių fizikos pamokų žinome, kad šiluma visada kyla į viršų. Tačiau, jeigu namas turi kiaurą stogą, tai tų viršutinių lentynų gyventojų ji labai nepašildys. Anaiptol – bus labai šalta, kai kiaurai išeis šiluma per kiaurą stogą. Taigi, pagaliau sutvarkytas bitumo stogas padarė didelį pokytį šiam daugiabučiui.

Fasado apdaila, šiltinimas ir langai

Net jeigu nesidžiaugtų gyventojai dėl geresnio energinio efektyvumo, tai galėtų džiaugtis dėl dabar gražiau atrodančio fasado. Aišku, kad namo sandarumą užtikrina pakeisti langai, apšiltintos laiptinės, sudėti stogeliai, apšiltintos sienos. Tačiau tai, kas džiugina mūsų akį, tokiais skaičiais ir testais nematuojama. Tiesiog labai malonu grįžti į daugiabutį, kuris atrodo kaip naujas gražus namas.

Sumažėję sąskaitos už šildymą

Nors surinkti parašus ir priversti žmones investuoti į tą renovavimą ir buvo sunku, bet galiausiai ilgalaikis pasitenkinimas atsirado. Jau per pirmą žiemą pamatėme, kaip ženkliai sumažėjo sąskaitos už šildymą. Kadangi žmonės daugiausiai mąsto savo piniginėmis, tai iškart visi suskubo skaičiuoti, kiek kartų čia jiems atsipirko, ir kad gal visgi ir apsimokėjo daryti tą renovavimą. Labiausiai burnojo vyresnio amžiaus žmonės, kurie, kai jau buvo baigtas šiltinimas ir atėjo mažesnės sąskaitos, pripažino, kad būsto renovacija yra geras sumanymas, bet tik tada, jeigu niekas neapgauna. O juk niekada nežinai, kas ir kur yra paprastą žmogų pasiruošę apgauti. Taip kalbėjo vyriausieji namo gyventojai.

Skelbta Kiti straipsniai
One comment on “Namo termovizija: prieš renovavimą ir po
  1. adma.lt sako:

    Mūsų name tai sąskaitas už šildymą labai sumažino pastatytas šilumos siurblys. Dėl montavimo darbų kreipėmės į adma.lt tai viską gavome iš vienų rankų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *