Boulingo sėkmės istorija

Vienas populiariausių žaidimų pasaulyje yra boulingas, kuris žaidžiamas tiek mėgėjišku, tiek ir profesionaliu lygiu. Lietuvoje sovietmečiu šis žaidimas buvo uždraustas, tačiau atgavus nepriklausomybę jis sparčiai paplito visų pirmiausia sostinėje. Šiandien boulingas Vilniuje, priešingai nei prieš porą dešimtmečių, siūlo ne tik platų pasirinkimą praleisti vakarą su draugais ar kolegomis, tačiau ir specializuotus boulingo sporto klubus. Žaidimo principas gan lankstus, nes jį gali žaisti ir du asmenys ir didesnė kompanija žmonių. Lietuvoje šis žaidimas daugiau populiaresnis kaip pramoga praleisti vakarą su draugais.

Epidemija ir azartinis žaidimas

BoulingasŠis žaidimas yra labai senas ir jo istorija be galo įdomi, tačiau retas apie ją žino. Yra daugybė boulingo rūšių ir vienos seniausiai žinomos yra dar Senovėje, mat kėgliai – vienas pagrindinių boulingo žaidimo elementų – buvo rasti Egipte ir buvo nustatyta, kad jiems yra daugiau nei 5000 metų. Įdomus faktas, kad Vokietijoje kėgliai netgi buvo religinio ceremonialo dalis. Viduramžiais šis žaidimas savo paprastumu kaip epidemija pavergė ir Europą ir netgi buvo uždraustas Didžiojoje Britanijoje, nes žmonės praleisdavo ypatingai daug laiko žaidžiant šį žaidimą.

Boulingo populiarumas nesumažėjo ir paskutinius kelis šimtmečius ir nors boulingas daugumai asocijuojasi su Amerika, šis žaidimas buvo visiška sensacija šioje šalyje į kurią buvo atvežtas iš Europos kaip devynių kėglių žaidimas. Netrukus šis žaidimas vėl buvo uždraustas ir laikomas vienu pavojingiausiu azartiniu žaidimu, tačiau ši problema buvo išspręsta, atrodo, labai paprastai – pridedant vieną kėglį ir suteikiant naują, iki šiandien išlikusį pavadinimą – boulingas. Šiandien tai profesionali sporto šaka, kurios turnyrus galima pamatyti net pasauliniu mastu.

Kaip ir visame pasaulyje, boulingas buvo uždraustas ir Lietuvoje, tačiau atgavus nepriklausomybę vėl sugrįžo ir paplito po visą Lietuvą. Šiandien boulingas geriausiai žinomas kaip prasmingas ir smagus laiko praleidimas su draugais, todėl sostinėje rekomenduojama takelį penktadienio ar šeštadienio vakarui rezervuoti iš anksto, nes boulingas Vilniuje šiomis dienomis yra viena populiariausių sporto šakų.

Nors krepšinis Lietuvoje vadinamas „antra religija“ ir visas dėmesys sutelktas ties šia sporto šaka, nereikia pamiršti, kad Lietuvoje egzistuoja ir boulingo rinktinė, kuri atstovauja mūsų šalį tarptautiniuose ir pasauliniuose čempionatuose. Tad ne vieną kartą uždraustas šis žaidimas taip stipriai pakerėjo pasaulį ir Lietuvą, kad jo negalime atsisakyti ir šiandien.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *