Kaip pasiruošti šildymo sezonui

Prasidėjęs šildymo sezonas kiekvienam iš mūsų kerta per piniginę ir iš jos išsitraukia reikiamą banknotų ir monetų kiekį. Tam, kad prasidėjus žiemai nepatirtumėte finansinio šoko, verta visus metus planuoti artėjantį šildymo sezoną. Tokios alternatyvos, kaip pinigų taupymas visus metus, pigų šildymą garantuojantys dujiniai katilai, protingai pasirinktas būstas, padeda atsilaikyti ir šaltuoju sezonu.

Adekvati šildymo sistema

Efektyvios šildymo galimybėsPirmas dalykas, norint, kad jums už šildymą tektų mokėti mažiau – susitvarkyti šildymo sistemą. Jeigu gyvenate nerenovuotame daugiabutyje, padaryti renovaciją. Ją atlikus, labai pagerės namo energinis efektyvumas, šiluma nebegalės taip lengvai pasprukti pro kiaurą stogą, vėją praleidžiančius langus ar neapšiltintas sienas. Viskas bus įrengta taip, kad jums kuo mažiau reikėtų mokėti už šildymą. Jeigu gyvenate nuosavoje valdoje, tada pagalvokite, kokia šildymo sistema jums būtų efektyviausia. Visi žino, kad dujiniai katilai sutaupo tikrai daug. Ypač svarbu įsirengti ir termoreguliavimo sistemas, kad galėtumėte bet kada pamažinti ar padidinti pasirinktų radiatorių ar patalpų apšildymo lygį. Tai irgi leis nešvaistyti pinigų bei šilumos energijos. Įvertinkite ir tokias situacijas, kai gyvenate didelėje šildomoje patalpoje po vieną. Gal turite paveldėję didelį butą ir vienas ten gyvenate? Išnuomodami kambarį ne tik gausite pinigų už nuomą, bet ir turėsite žmogų, kuris padengs pusę šildymo išlaidų.

Taupymas visus metus

Nors tai ir daug kam nepatiks, bet vertėtų ir taupyti visus metus. Kai kurios šeimos savo namų ūkį planuoja taip, jog nuolat atsideda šiek tiek pinigų, skirtų vėliau šildymui. Pavyzdžiui, jeigu už šildymą šalčiausią mėnesį sumokama 100 eurų, o iš viso per šildymo sezoną 400 eurų, tada šią sumą reikia išskirstyti ant 12 mėnesių. Gausime, kad visus metus turime atidėti kas mėnesį po 35 (ar panašiai) eurus, iš kurių vėliau galėsime sumokėti už šildymą. Jeigu norėsime apiplėšti save iš minimalaus atlyginimo tiesiog tada, kai ateis žiema, ir jokių santaupų neturėsime, tada bus liūdniau. Būkite pasirengę nemaloniam pinigų netekimo skausmui, nuo jo negalima pabėgti. Jei nesiruošite iš anksto, bus tik liūdniau, kai paskutinę akimirką turėsite viską sumokėti ir patys pasilikti tik su grikiais ir makaronais. Žinoma, kad taupyti maloniems dalykams (kelionėms, pramogoms, atostogoms, norimam daiktui) visada yra daugiau motyvacijos. Tada visai negaila, kad valgai namie užaugintą morką, o ne pietauji prabangiame restorane – žinai, ką už tai gausi. Tačiau reikia žiūrėti realybei į akis ir finansiškai rengtis ir ne tokiems maloniems dalykams, t.y., šildymo sezonui.

Skelbta Kiti straipsniai Pažymėti:
One comment on “Kaip pasiruošti šildymo sezonui
  1. Tadas sako:

    Mes su šeima visuomet stengiamės taupyti ir mažinti išlaidas šildymui. Tad šildymo sezonui atėjus, kartais užtenka mūsų mažiems namams užsikurti židinį. Šiluma gana greitai pasiskirsto po namus ir sukuria gerą atmosferą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *