Namai ir mašinos

Vos tik apsigyvenę kitoje šalyje, lietuviai tuojau pat įsilieja į vietos gyvenimą, nors savo tradicijomis, kultūra, primena žmones, kurie tikrai nėra vietiniai. Algimantas pasakoja, kad jau ir tokie dalykai kaip rental properties, tiek kalbant apie būsto nuomą, tiek automobilio, iškart tampa aktualija. Gyvenimas prasideda su visais savo aspektais, ir nėra jokio periodo „apsipratimui“, koks kad būna vaikystėje, kai tu dar tik pamažu pratiniesi prie pasaulio, susipažįsti su juo.

Namo nuoma

Nuomojami automobiliai ir namaiAlgimantas sako, kad pirmas dalykas, kurį visada patiria kiekvienas emigrantas, yra būsto paieškos ir nuoma. Neįmanoma apsigyventi tiesiog taip, neturint nieko. Juk nenakvosi po tiltu. Taigi, pasiseka tiems, kurie ten jau turi giminių, ir pas juos gali apsistoti bent tam laikui, kol susiranda patys, kur gali gyventi. Arba, jeigu giminės būna tokie geri ir malonūs, kad padeda ir iš anksto suranda ir darbą, ir gyvenamą vietą. Žinoma, kad pinigai yra pagrindinė reikmė, reikalingi tarsi deguonis. Kai turi pinigų, esi aprūpintas, tada jokios nuomos, jokie pirkimai, niekas nėra baisu. Algimantas prisimena, kad iš pradžių gyveno pas seserį tris mėnesius, kol susirado darbą, o vėliau ir išsinuomojo kambariuką tame pačiame kvartale esame kotedžinio tipo name. Ta nuoma atsiėjo tikrai nepigiai, jeigu skaičiuotume lietuviškomis kainomis, tačiau tuo pačiu santykinai su uždirbamu atlyginimu kaina atrodo gana protinga. Dabar Algimantas gyvena jau kituose namuose, yra sukūręs šeimą. Jis sako, kad emigranto gyvenimas niekuo beveik nesiskiria nuo šiaip žmogaus vietinio, kadangi nuo pat pradžių tu viską gali daryti. Dokumentus juk susitvarkai labai greitai. Vienintelis dalykas, kuris iš tiesų apriboja, yra pinigai, priklausomai nuo to, kiek jų turi, ar jau dirbi, kiek uždirbi, gali sau tam tikrus dalykus leisti arba jų atsisakyti, tačiau tas pats galioja kiekvienam, ir vietiniam, ir atvykėliui.

Mašinos nuoma

Vyras sako, kad iš pradžių ketino automobilį pirkti, vis žiūrėdavo skelbimų London cars for sale. Vėliau suprato, kad dar ne laikas, nes nusipirkti galėtų tik tokią labai prastą, o kam pirkti tai, ko nenori ir ten investuoti pinigus, jau geriau kažkiek pasitaupyti ir gauti tai, kas tikrai labiau džiugintų širdį. Taigi, jis tiesiog kartą nuomojosi automobilį. Turbūt atspėsite, kokia proga, ogi ta pačia, kuria ir visi kiti mėgsta išsinuomoti kokią gražesnę ratuotą priemonę – vestuvėms.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *