Statau namą

Ar svarbu, koks bus aprinktas gipso kartonas? Kaip išlieti pamatus? Ar sugebėsiu pasidaryti pats projektą? Ar įmanoma pačiam savarankiškai pasistatyti namą? Tokių kausimų būna pas kiekvieną žmogų, kuris nusprendžia pasistatyti namą. Bandome į juos po truputį atsakyti.

Pagrindinės statybinės medžiagos

Gipso plokštėsStatant namą, neišvengiamai bus reikalingas gipso kartonas. Jo reikės ir tvirtinant sienas, ir darant perdangas. Taip pat reikės kažkiek medienos, ypač, jeigu namas medinis. Neišsiversite ir be cemento. Labai gera medžiaga yra akyto betono blokeliai, kurie tiesiog nuostabiai sulaiko šilumą, o taip pat ir yra labai patvarūs, be to, juos lengviau užkelti į reikiamas konstrukcijos vietas, nei užkelti kokį nors kitą betoną. Taip pat reikės daug visokių priedų sutvirtinimams. Geriausia, jeigu jau prieš pradedant statybas, jums viską suskaičiuotų patys darbininkai. Matote, kartais statybos tempiasi labai ilgai vien todėl, kad žmonės mano, jog jos kainuos pigiau, ir paskui pritrūksta pinigų. Tarkime, žmogus pats skaičiuoja, kiek kur reikės kokių medžiagų. Jis visur deda mažiausias sumas ir tikisi, kad to užteks, nes daugiau pinigų jis neturi. Nes išleidęs, ką turi, jis netektų savo svajonės. Taigi, žmogus taip ir gyvena. Tačiau vėliau atsiranda daugiau visokių problemų, ir paaiškėja, kad tiek medžiagų, kiek jis turi, tai yra maždaug tik pusė, lyginant su tuo, kiek jų tikrai reikės. Tad geriausia yra nebijoti pažvelgti į akis realybei, ir jau prieš pradedant statybas išsiaiškinti, kiek yra pinigų, ir kiek realiai reikės gipso kartono, medienos, skardos, cemento, varžtų, kitų medžiagų. Tegul pasako meistrai.

Apdailos medžiagos

Kai bus pastatytas namas, prasidės jo apdaila. Ji gali būti tikrai labai brangi, bet gera naujiena ta, kad nebūtinai iškart viską reikės daryti. Taigi, galėsite apdailą atlikti ir vėliau. Daug kas taip daro, todėl mes neretai matome tokius baisius į bunkerius panašius namus, stovinčius kažkur tolumoje. Visgi, pasiskaičiuokite, kiek ko reikės.

Laiko planavimas

Skaičiuoti reikia ne tik medžiagas bei pinigus, bet ir savo laiką. Gerai pagalvokite, kada ką darysite. Daug užtruks paskolos gavimas. Be to, kai ateina žiema, stoja darbai. Geriausia, jeigu jums pavyktų viską taip susiorganizuoti, kad visus darbus apsidarytumėte iki žiemos. O apdailą viduje galėtumėte daryti jau ir žiemą, svarbu, būtų šilta. Taigi, planuokite taip laiką ir vykdykite savo darbus. Sėkmės statybose.

Skelbta Interjeras Pažymėti: ,
2 comments on “Statau namą
  1. Viktorija sako:

    O kuom aptveriate namo valdas? Mes rinkomės stumdomus vartus kiemo priekyje, o kitus tris šonus segmentine tvora ir apsodinom eglutėm. Kol kas atrodo praktiškas sprendimas, o kaip manot jūs? http://www.kiemoprojektai.lt/lt/tvoros/segmentines-tvoros.htm

  2. Na mums tai geriausias ir pasiteisines sprendimas yra stumdomi kiemo vartai. Aišku ėmėme su automatika kad būtų patogiau, tai tikrai nei kiek nesigailime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *