Ką daryti, kai dingsta apetitas ir maistas nebeteikia džiaugsmo

Retkarčiais kiekvieną iš mūsų aplanko toks metas, kai įprastas maistas nebeteikia džiaugsmo, o savęs paklausus, kas dėl to kaltas, tiesioginio atsakymo neišgirstame. Galbūt dėl to kalti per dažnai besikartojantys tie patys valgomi patiekalai, gal vitaminų trūkumas, o galbūt tiesiog per ilgai užsitęsusi žiema. Bandydami padėti atsakyti į šį klausimą pateikiame keletą būdų, kurie galbūt galėtų padėti susigrąžinti prarastą apetitą.

Nauji patiekalų receptai

MaistasKai įprastas maistas pabosta, visada yra galimybė pasigaminti kažką naujo, ko dar niekada nesate gaminę. Tokiu atveju galima pavartyti kulinarines knygas ir tiesiog leisti „akiai pačiai užkibti už patiekalo“, kuris žadintų apetitą bei vaizduotę. Jeigu kulinarinės knygos po ranka neturite, ne bėda, nauji receptai pietums gali būti randami ir interneto kulinarijos žinynuose. Sėkmės medžiojant skanų patiekalą.

Kitos šalies virtuvė

Kitas labai panašus būdas praplėsti mitybos pojūčius yra tiesiog pasinerti į kitos šalies virtuvę ir maitintis taip, tarsi gyventumėte ne Lietuvoje, bet svetimoje tolimoje šalyje. Kokios konkrečiai šalies virtuvės patiekalus norėtumėte išbandyti priklauso visiškai nuo jūsų. Taip pat skirtingas virtuves galite keisti reguliariai, kas mėnesį ar savaitę, kaip tik jums patinka.

Naujas gamybos metodas

Trečias būdas, kaip būtų galima pakeisti įprastus atsibodusius patiekalus, galėtų būti naujas maisto ruošimo metodas. Pavyzdžiui, galbūt jus visad žavėjo maistas išgarintas vandens garuose arba seniai troškote pradėti gaminti sveikesnį maistą greitpuodyje, arba jau eilę metų svajojote apie kepsninę, kurioje reguliariai galėtumėt ką nors iškepti pietums. Stokojant apetito įprastam maistui, visas šias priemones ne tik galima, bet ir verta išbandyti.

Pakeisti mitybos įpročiai

Ketvirtas būdas, kaip būtų galima iš naujo atrasti mitybos paslaptis, galėtų būti tapimas vegetaru. Yra įvairių vegetarų tipų. Vieni jų atsisako tik gyvulinės kilmės mėsos, kiti gyvulinės mėsos ir visų produktų, kuriuos teikia gyvūnai, pavyzdžiui, kiaušinių, pieno gaminių ir kito. Daugumos vegetarų teigimu, vegetariškas maistas toks pats skanus kaip ir mėsa, tiesiog reikia iš naujo įvertinti daugelį produktų ir pagaminti juos kitaip, nei gaminote iki šiol. Daugelis mokslinių tyrimų rodo, kad vegetarai gyvena sveikesnį, ilgiau trunkantį ir kokybiškesnį gyvenimą. Dauguma vegetarų greta savo subalansuotos mitybos aktyviai užsiima sportu, daug laiko praleidžia gamtoje, pradeda vertinti ir džiaugtis tais dalykais, kurių nevertino iki šiol, tad, kai kankina apetito stoka ir absoliutus išsisėmimas, kodėl nepabandžius tapti vegetaru?

Restoranas

Jeigu manote, kad visi iki šiol išvardinti būdai apetitui sužadinti jūsų nesužavėjo, belieka paskutinis variantas – restoranas. Jeigu atsibodo namuose gaminamas maistas ir nesugalvojate, ką skanaus pasigaminti, pabandykite nueiti į restoraną. Mintyse įsivaizduokite kokio maisto norėtumėte: sveiko, išskirtinio, paruošto profesionalių šefų išskirtinėje aplinkoje grojant klasikinei muzikai ar greito maisto, t. y. mėsainio, gruzdintų bulvyčių ir Coca-colos. Nesvarbu, ką pasirinksite, svarbu tik tai, kas jums suteiks alkio, pasisotinimo ir pilnatvės jausmus. Jeigu restoranų maisto dėka sugrįžo apetitas, pabandykite jų ruošiamus maisto patiekalus pasigaminti namuose, tokiu būdu galėsite valgyti juos kada tik užsinorėsite.

Skelbta Kiti straipsniai Pažymėti: , , , ,
One comment on “Ką daryti, kai dingsta apetitas ir maistas nebeteikia džiaugsmo
  1. Nijolė sako:

    Labai aktualus straipsnis! Kai dingsta apetitas ir maistas nebedžiugina, verta pradėti ieškoti naujų, dar neatrastų skonių. Pavyzdžiui, matcha arbata gali būti puikus būdas įvesti į kasdienybę kažką naujo ir gaivaus. Jos unikalus skonis ir natūrali energija ne tik praturtins pojūčius, bet ir gali padėti atkurti susidomėjimą maistu bei gėrimais. Kartais tereikia  sužinoti daugiau ir atrasti kažką nauja, kad vėl sugrįžtų malonumas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *