Dizaineriai pataria, kaip išsirinkti baldus voniai

Interjero dizainerių nuomone, vonios kambarys yra viena daugiausiai investicijų reikalaujančių gyvenamųjų erdvių, kuriai skiriamas ypatingas dėmesys. Išsirinkti baldus voniai – sudėtingas ir laiko reikalaujantis procesas. Taip yra dėl to, kad vonioje ne tik atliekame įprastas higienos procedūras, bet ir norime jaukiai pailsėti po sunkios darbo dienos. Kitaip sakant, vonioje svarbu ne tik praktika ir funkcionalumas, bet ir estetika bei jaukumas.

Numatykite vonios paskirtį

BaldaiRenkantis vonios baldus būtina atkreipti dėmesį į architektūros sprendimus, baldų dizainą, gamybines medžiagas, spalvas ir stilių. Svarbų vaidmenį atlieka ir aksesuarai, praktiškos vonios daiktų laikymo erdvės. Visais atvejais baldų pasirinkimas priklauso nuo vonios kambario dydžio, jo išplanavimo, gyventojų įpročių ir poreikių, taip pat – žmonių skaičiaus ir jų amžiaus.

Rinkitės kokybę

Svarbiausi vonios kambario baldai – praustuvas, vonia ir (arba) dušo kabina bei unitazas. Minėtieji įrenginiai pasižymi itin plačia dizaino ir stiliaus pasiūla, vis dėlto, siekiant priimti objektyviausią sprendimą, didžiausią dėmesį reikėtų skirti baldų kokybei. Tiesa, negalima paneigti ir stilistinės prasmės – nuo jūsų pasirinkimo priklausys viso vonios kambario dizainas. Rekomenduojame rinktis žinomo gamintojo vonios kambario kolekcijas, kuriose santechnika tiek funkciškai, tiek stilistiškai derės su baldais ir aksesuarais. Primename, kad vonios kambarys yra specifinė erdvė, kurioje daug drėgmės, dažni temperatūrų pokyčiai, todėl visi čia esantys baldai turi atitikti atsparumo, saugumo ir patogumo reikalavimus.

Suplanuokite apšvietimą

Planuojant vonios baldus, ypatingą dėmesį skirkite apšvietimui, ypač prie veidrodžio. Priklausomai nuo poreikių, galima rinktis tiek blankesnę šviesą (jei norite jaukumo ir ramybės), tiek ryškesnę, tikslingai nukreiptą apšvietimą (pvz., jei vonioje darote makiažą). Paprastai šiuolaikiniuose vonios balduose montuojamos moderniausios LED sistemos, kurios efektyviai taupo elektros energiją ir turi skirtingus šviesos intensyvumo, taip pat – apšvietos nukreipimo režimus, prisitaikant prie individualių gyventojų poreikių.

Rinkitės spalvas

Profesionalus interjeras neatsiejamas ir nuo tinkamo spalvų sprendimo. Dizaineriai teigia, kad niekuomet nesuklysite pasirinkę šviesius tonus. Švelniai rusvi, rausvi ir kreminiai atspalviai ramina, atpalaiduoja ir tinka bet kokio dydžio erdvėje. Jei vertinate klasiką, rinkitės baltą spalvą, kuri suteiks elegancijos ir paprastumo. Siekiant suteikti daugiau išskirtinumo, baltą interjerą pagyvinkite ryškiais akcentais, pvz., ryškiaspalve vaza. Moderniam interjerui siūlomi pilki tonai. Tiesa, didelis pilkos spalvos kiekis gali atrodyti niūriai, todėl rekomenduojama derinti pilkos ir baltos spalvų elementus. Unikalumo voniai suteiksite pasirinkę melsvą ar žalsvą toną. Šios spalvos ramina ir suteikia natūralumo įspūdį. Jei norite ryškių spalvų, rinkitės geltoną, rožinę ar ryškiai žalią. Tiesa, šis sprendimas gali kelti sunkumų atliekant higienos ar kosmetines procedūras, kadangi ant kūno bus matomi nenatūralūs atspalviai.

Skelbta Interjeras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *