Ekonomiški, šilti ir ramybės kupini namai

TermovizijaNe tik tam, kad sėkmingai įregistruoti naujai pastatyta namą, tačiau ir namo funkcionalumo ir kokybės palaikymui yra reikalingi patys įvairiausi tyrimai, kurie turi būti atliekami pakartotinai atitinkamai kas kažkiek laiko. Akustiniai tyrimai, energetinis sertifikavimas ar sandarumo testas yra privalomosios procedūros, kai tuo tarpu termoviziniai tyrimai, nors ir be galo naudingi, tačiau nėra būtini. Įvairių tyrimų kainos, sudėtingumas bei metodai skiriasi. Kai kurių tyrimų rezultatai yra skirtingai vertinami nuo pastato paskirties – gyvenamojo namo ar komercinės paskirties pastato (prekybos centrai, kavinės, kitos viešosios įstaigos). Šįkart nutarėme apžvelgti kai kurių tyrimų naudą gyvenamiesiems daugiabučiams.

Siekant ramybės ir šilumos

Be akustinių tyrimų namo pridavimas nebus patvirtintas ir pastatas nebus įrašytas į registrų centrą – tai būtinasis tyrimas. Kodėl jis reikalingas? Nuolatinis triukšmas daro didelę įtaką žmogaus psichologinei būsenai, įtakoja jo poilsio kokybę, psichologinį stabilumą bei netgi gali įtakoti ir klausos funkcionalumą. Norint išvengti šių nemalonių poveikių namo pridavimas šiandien be akustinių tyrimų yra neįmanomas. Akustiniai tyrimai yra gan sudėtingi, jais matuojamas išorinis ir vidinis triukšmo pralaidumas, o gauti rezultatai priskiriami tam tikrai klasei. Įdomus faktas, kad komerciniams bei gyvenamiesiems pastatams reikalavimai yra skirtingi.

Namo pridavimui nebūtini, tačiau be galo naudingi gyvenamiesiems namams yra termoviziniai tyrimai. Jų tikslas surasti šalčiui pralaidžias sienų ar kitų paviršių vietas, kurios įtakoja išgaruojančią šilumą iš namų, taip sudarant didesnį šilumos sunaudojimą bei vėsesnę atmosferą patalpose. Iš tiesų, termoviziniai tyrimai yra kur kas paprastesni nei akustiniai tyrimai, o ir jų naudą žmonės laiko kur kas didesne. Termovizoriumi per atstumą atliekamos paviršiaus nuotraukos iš kurių vėliau matomi šalčio ir temperatūrų skirtumų taškai, to pasekoje surandant kur reikėtų ieškoti problemos. Termovizinius tyrimus paprastai rekomenduojama atlikti kas 5-10 metų, mat namo apšildymas palaipsniui dėvisi, todėl norint ir toliau išlaikyti šitlas bei ekonomiškas patalpas labai svarbi kokybės profilaktika.

Energinis sertifikavimas taip pat būtinas ir svarbus taupiems žmonėms, norintiems turėti ekonomiškus namus. Energinio sertifikaivmo metu išmatuojamas pastato energijos sunaudojimo kiekis ir naudingumas, taip įvertinant gyvenamuosius namus ekonomiškumo lygiu. Kuo aukštesnė klasė, tuo namas yra ekonomiškenis ir žmonių sąskaitos yra mažesnės, todėl paprastai butai, kurie turi aukštą energinio naudingumo sertifikato įvertinimą yra brangesni.

Skelbta Technologijos
One comment on “Ekonomiški, šilti ir ramybės kupini namai
  1. Aurimas sako:

    Mano namuose tai yra šildymas kietu kuru. Toks sprendimas absoliučiai pasiteisino ir dabar labai džiaugiuosi. Rekomenduoju!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *