Stogai ir jų dangų rūšys

Namų statybos pradedamos nuo pamatų, o stogas yra tarsi baigiamoji dalis. Tai būtina, nes be jo neįmanoma gyventi patalpose. Šiuo metu stogai yra patys įvairiausi. Skiriasi jų konstrukcijos, medžiagos ir spalvos. Dėka šiuolaikinių technologijų galima rasti platų asortimentą.

Medžiagos stogų dengimuiNet ir internetu apsilankius http://www.destataprofil.lt/stogo-dangos-ir-priedai.html galima išsirinkti tinkamą stogo dangą ar kitus reikalingus priedus. Vienas iš pasiūlymų – dengti stogą bituminėmis lanksčiomis čerpėmis. Tokios dangos pagrindas sudarytas iš stiklo audinio pluošto ir SBS modifikuoto bitumo. Paviršius būna padengtas specialiu pabarstu, kuris suteikia ne tik spalvą, bet ir atsparumą. Bituminės čerpės gali būti montuojamos klijuojant arba prikalant. Tai itin geras pasirinkimas turint lenktus ar kitus sudėtingus stogo konstrukcijos paviršius, nes čerpės yra nedidelės. Tiesa, gamintojai tokiai stogo dangai nesuteikia ilgo garantinio laikotarpio. Dažniausiai tik 15 metų.

Šiferis daugelį metų buvo naudojamas uždengti stogus. Dabar technologijos keičiasi ir siekiama tausoti aplinką bei žmonių sveikatą, todėl gaminamas neasbestinis šiferis. Pagrindinė tokių stogo dangos lakštų medžiaga – cementas. Vienas iš privalumų – nedidelis medienos sunaudojimas, nes nereikia jos tiek daug konstrukcijai.

Vienas iš populiarių pasirinkimų – metalinės stogo dangos. Kodėl jos populiarios? Tai nedegi ir patikima medžiaga. Metalas atsparus atmosferos poveikiui. Taip pat prie perkamumo prisideda ir gera kaina. Toks stogas nekainuos labai brangiai. Be to, montavimo darbai nesudėtingi, tad irgi stogo sąmatos nepadidins labai daug. Tokia danga gali būti ne tik įvairių spalvų, bet ir čerpių imitacijos, cinkuota, profiliuota, valcinė skarda ir t.t. Metaliniai stogai yra labai geras pasirinkimas. Ne maža pasiūla siūloma DestataProfil.lt internetinėje svetainėje. Čia galima rasti įvairiausių metalinės stogo dangos lakštų.

Klasikinis sprendimas – keramikos čerpės. Jos turi privalumų ir trūkumų kaip ir kitos stogo dangos. Kaina, kuri yra didelė tampa pagrindiniu trūkumu. Vis dėl to, dažnai jas pasirenka tie, kurie vertina ilgaamžiškumą ir estetinį klasikinį grožį. Teigiama, kad aukščiausios kokybės čerpės gali tarnauti net iki 150 metų. Tai žavi tuos pirkėjus, kurie nori ilgam laikotarpiui neturėti problemų su stogu.

Statybų sąmatoje stogas užima svarbią dalį. Didelė dalis išlaidų tenka būtent jam. Dėl šios priežasties reikia atidžiai rinktis tiek medžiagas, tiek ir visus būtinus priedus. Verčiau teikti pirmenybę kokybei, nes išleidus iki 25 procentų statyboms skirtų lėšų tik stogui, norisi, kad jam nereikėtų investicijų ne vieną dešimtmetį.

Skelbta Kiti straipsniai Pažymėti:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *