Žiūronai kultūrinėje aplikoje

Keliauju į miškąKaip dažnai žiūronai atsiduria ne gamtoje, o kultūrinėje aplinkoje? Mes net negalime tiksliai pasakyti, kam jie iš tiesų buvo išrasti. Ar tam, kad medžiotojai galėtų lengviau nusitaikyti į savo auką, o gal tam, kad kareiviai? Ko gero, vien sprendžiant iš to, kad įvairios amunicijos ir medžioklės parduotuvės tokių daiktų parduoda dažniau negu kokios nors kultūrinių daiktų parduotuvės, galima nuspėti, kad operoje ne taip ir dažnai pamatysite žmogų su žiūronais. Ir vis dėlto, kokioje kultūrinėje aplinkoje kartais yra pamatomi žiūronai.

Teatras ir opera

Turbūt nėra labiau monumentalaus ir kartu pompastiško dalyko šiais laikais kaip opera. Kai visos žmonių manieros, tradicijos ir pramogos sumodernėjo, opera vis dar išlieka toks pats senoviškas dalykas kaip ir viduramžiais. Mums vis dar taip pat pradingsta laikas, pateko į tą didelėm parauktom užuolaidom nusagstytą vietą. Ten visada yra ir savotiškas kvapas, ir elgesio normos. Pavyzdžiui, bus labai nemandagu, jeigu ateisi netvarkingai, negražiai, su kažkokiais netinkamais batais ir pan. Visada turi būti pasitempęs. Vyrai gali dėtis kostiumą ar net fraką, jeigu tik tokį turi. Moterys irgi turi pagalvoti, ką gero gali nuveikti ir ko iš savęs tikėtis – suknelių, kostiumėlių. Bet ne džinsų ir sportinių kelnių.

Ir visgi pats keisčiausias dalykas yra kai teatro ar operos ložėje pamatome žmogų, žiūrintį su tais nedideliais žiūronais. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad tas žmogus laikosi dar senesnio papročio. Jis nesinaudoja šiuolaikiniais moderniais ir tikrai daug efektyvesniais žiūrėjimo prietaisais. Jis naudojasi tuo, kas gali būti pavadinta reliktu. Jeigu imti kažką dar senesnio – tai būtų monoklis. Tačiau ir žiūronai yra pakankamai senoviškas dalykas ir tam tikra prasme smagu matyti, kad tokia žiūrėjimo tradicija teatruose ir operose vis dar yra išlaikyta. Tada į vaidinimą įsitraukia ne tik aktoriai, bet ir, savotiškai – žiūrovai. Jie taip pat tampa aktoriais, nes vaidina viduramžius.

Koncertai didelės salėse

Kartais taip norisi pamatyti pasaulinio garso įžymybę, ir kai jis atvyksta koncertuoti į tavo šalį, tu nežinai, kas geriau. Ar geriau žiūrėti namie per televizorių, ar eiti į koncertą, kuriame gausi vietas tik gale ir nieko nematysi. Tačiau išeitis yra, kaip ir lauko festivaliuose. Žiūrovai, lyg senovinis monoklis, leidžia tau pamatyti tuos įžymius žmones iš taip arti, iš kaip tu negali matyti.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *