Daugiau apie oro kompresorius

Jeigu dirbate su pramone, žinote, kad suspausto oro įranga yra vadinama kompresoriumi, kuris gali turėti įvairių priedų. Bet jeigu su tuo nesate susidūrę, o dabar tik pirmą kartą gyvenime ieškote reikiamo kompresoriaus, metas sužinoti šį tą naujo.

Kas tas oro kompresorius?

Geras orasBendrąja prasme, oro kompresorius yra prietaisas, kuris konvertuoja jėgą į potencialią energiją, kuri yra saugoma suspausto oro pavidalai. Kiekvieno kompresoriaus plačiau apie siūlomas paslaugas galite skaityti renkantis kompresorių ir skaitant jo specifikaciją. Tačiau apskritai oro kompresoriaus darbas yra skirtingais metodais (naudojantis elektriniu motoru, dyzeliu ar dujų įranga) kompresuoti energiją. Ją laikant suspausto oro pavidalu, esant reikalui, vėliau ji gali būti lengvai panaudojama. Ši suspaustame ore esanti energija gali būti labai stipri ir ji yra pajungiama panaudojimui, kad veiktų kažkokie mechanizmai. Kai kuriais atvejais gali būti tiesiog pats suspaustas oras naudojamas be jokių papildomų prijungtų prietaisų. Pavyzdžiui, kai norite nupūsti lapus nuo kiemo.

Klasifikacija

Paprastai kompresoriai yra klasifikuojami pagal savo veikimą ir naudojimą. Yra žemo slėgio oro kompresoriai, taip pat yra vidutinio slėgio oro kompresoriai, ir, atitinkamai, aukšto slėgio kompresoriai. Pastarieji turi daugiausia jėgos ir gali būti naudojami net ir labai sudėtingai pramonei išjudinti. Kompresavimo tipas

Ši suspausto oro įranga gali veikti stūmokliniu principu, sraigtiniu principu arba su stabilizatoriais. Stūmoklinis principas naudoja cilindrus ir veikimo principas šiek tiek panašus į automobilio variklio. Čia yra pumpuojamas oras į kamerą, stūmokliai (cilindrai) nuolat juda. Oras yra suspaudžiamas ir laikomas kameroje. Vėliau panaudojamas pagal paskirtį ir poreikį. Sraigtiniame kompresoriuje oras yra spaudžiamas naudojant du sraigtinius varžtus. Tie momentai, kada yra spaudžiamas oras, sudaro tam tikrą triukšmą, dėl to paprastai mes girdime kompresoriaus darbą kaip gana triukšmingą. Tačiau kompresorius prispaudžia pilną talpyklą oro ir nutyla. Jam nėra reikalo dirbti visą laiką.

Vėsinimas

Kompresorius gali būti panaudojamas oro vėsinimui, tačiau tai dažniausiai yra gana prabangus dalykas, nes sunaudojama daugiau energijos negu tada, kai oras kaitinamas. Mat dėl energijos naudojimo šiluma ir taip atsiranda, o oro vėsinimui tenka papildomai dirbti. Su kompresoriaus pagalba oras gali būti šaldomas principu oras – oras, taip pat vanduo – oras, ir kitais metodais. Dėl to šaldantis ventiliatorius visada sunaudoja daugiau energijos negu to paties ventiliatoriaus darbas, kai namai yra su juo šildomi.

Skelbta Technologijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *