Kodėl verta plaukti baidarėmis?

Viena iš labiausiai pastaruoju metu išpopuliarėjusių aktyvių vasaros pramogų yra plaukimas baidarėmis. Tai smagu, pakankamai saugu, pritaikyta jaunam ir senam. Be to, tokia pramoga nekainuoja labai daug, todėl pasiplaukiojimą gali sau leisti kiekvienas. https://www.vilniaus-baidares.lt siūlo keliones baidarėmis po Lietuvos upes ir upelius, todėl jei jums dar nė karto neteko išbandyti šios pramogos, kviečiame iš arčiau susipažinti – kas tai yra, ko tikėtis ir kaip pasiruošti.

Plaukti paprasta ir smagu

BaidarėsKaip jau minėjome, plaukimas baidarėmis yra labai plačiai prieinamas užsiėmimas. Galbūt yra žmonių kurie baiminasi, jog tai nėra saugu, tačiau iš tiesų viskas yra itin saugu. Tiesiog jei esate pradedantysis, reikėtų pasirūpinti atitinkamomis saugumo priemonėmis ir pirmajam savo plaukimui baidare nesirinkti pačios srauniausios ir giliausios Lietuvos upės.

Kaip jau įprasta, baidarėmis dažniausiai yra plaukiama vasarą, tačiau tai įmanoma ir kitais metų laikais, net ir žiemą. Ypač dabar, kai žiemos yra ganėtinai šiltos ir dauguma upių niekada neužšąla, nekyla jokių problemų praplaukti su baidare net ir sausio vidury.

Kad ir kaip viskas būtų paprasta ir saugu, pasiruošimas kelionei yra privalomas. Būtent geras pasiruošimas ir padaro šį žygi saugiu ir maloniu. Pirmas ir bene svarbiausias dalykas – pasirūpinkite atsarginiais drabužiais. Egzistuoja labai didelė tikimybė, jog plaukdami labai sušlapsite ar net išvirsite į vandenį, todėl jei nenorite likusią kelionės dalį praleisti būdami šlapi, turėkite kuo persirengti. Atsarginius drabužius, taip pat kaip ir kitus drėgmei neatsparius daiktus, tokius kaip mobiliuosius telefonus, laikrodžius, pinigines ar dokumentus, reikėtų supakuoti į specialius neperšlampamus maišus. Jei tokių neturite, labai tikėtina, jog kelionę organizuojanti įmonė jais pasirūpins.

Tikriausiai svarbiausias akcentas plaukiant baidare yra apranga. Turėkite omenyje, jog jei baidare plaukiate vasarą ar kitu šiltu metų laiku, prieš plaukiant jums visuomet bus vėsiau, nei plaukimo metu. Todėl nepatariame prisirengti per daug. Nepamirškite, jog tai yra aktyvi pramoga, kurios metu dega kalorijos, tad jums teks irkluoti ir kitais kūno judesiais valdyti savo baidarę. Turėkite tai omenyje ir nesirenkite per daug. Taip pat labai svarbu ir tinkama avalynė. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog tiesiog sėdėsite batai jums praktiškai nėra reikalingi, tai netiesa. Rinkitės patogią avalynę, kurioje jūsų koja neprakaituotų. Na ir galiausiai, pasirūpinkite kremu nuo įdegio ir galvos apdangalu. Plaukiant beveik visuomet būsite tiesioginiuose saulės spinduliuose, tad tinkamai nepasirūpinus šiais dalykais galite labai nudegti.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *