Svarbūs namų kokybės tyrimai

Statant naują gyvenamąjį namą reikia įvairių tyrimų ne tik tam, kad pastatyti teisingą ir funkcionalų būstą, bet ir dėl to, kad be jų namas gali būti nepatvirtintas ir įteisintas valstybės. Esti įvairiausių tipų namų tyrimai – akustiniai, vandens, triukšmo, elektros, termoviziniai tyrimai. Vieni jų yra svarbūs ir būtini namo pridavimui ir įteisinimui, kiti nėra būtini, tačiau visuomet rekomenduotini. Iš arčiau apžvelgsime plačiau svarbiausius namo tyrimus.

Termoviziniai, akustiniai ir sandarumo tyrimai

TermovizijaPradėsime nuo būtinųjų tyrimų – tai akustinių, arba kitaip, triukšmo ir garso tyrimų. Namo pridavimas nebus įteisintas ir patvirtintas, jei namo byloje nebus atlikto akustinio tyrimo rezultatų – tai būtinasis tyrimas. Akustiniai tyrimai yra be galo svarbūs daugiabučiams ir kitoms patalpoms, kur pastatu tenka dalintis su kitais žmonėmis. Pagrindinis akustinių tyrimų tikslas yra nustatyti ar namo sienos yra nepralaidžius aplininių kaimynų triukšmui. Taip pat tikrinamas ir triukšmo pralaidumas iš išorės. Akustiniai tyrimai leidžia nustatyti kokio tipo triukšmui yra pralaidžios jūsų sienos, taip leisdami atlikti teisingus sprendimus remontuojant namą. Juk labai svarbu, kad namuose būtų tylu ir ramu – tai vieta, kur po ilgos darbo dienos grįžtate pailsėti.

Norint taupyti šildymo išlaidas ir gyventi šiltuose ir jaukiuose namuose, būtina atlikti sandarumo ir termovizinius tyrimus. Nei sandarumo testas, nei termoviziniai tyrimai nėra privalomi, norint sėkmingai įteisinti pastatytą namą, tačiau jie rekomenduojami, norint turėti šalčiui nepralaidžius ir šilumos iš namų neišleidžiančius namus. Sandarumo testas yra vienas iš svarbiausių namo kokybės rodyklių, mat jis leidžia nustatyti namo sandarumą ir surasti nepastebimus plyšelius ir įskilimus pro kuriuos į namo vidų patenka šaltas oras. Tuo tarpu termoviziniai tyrimai parodo įvairių namo sienų temperatūrą ir jos skirtumus. Tai ypatingai svarbu, nes randami šalto oro pralaidumo šaltiniai, kurie įtakoja jūsų namų šilumą. Namo sienose gali būti įvairių plyšelių, taip pat tiriant senesnius namus yra galimybė, jog susidėvėjusios sienų medžiagos tampa pralaidžios šaltam orui. Termovizinių bei sandarumo tyrimų dėka galima atrasti problemas tiesiogiai įtakojančias namo šilumos lygį, todėl tai rekomenduotini tyrimai žmonėms, kurie taupo pinigus ir nori gyventi šiltuose namuose, neišleisdami jos iš namų.

Skelbta Technologijos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *