Svarbiausios automobilio šviesos

Važiuojant bet kuria transporto priemone, pradedant dviračiu ir baigiant vilkiku, būtinos AutoŠviesos. Jos atlieka dvi pačias svarbiausias funkcijas – apšviečia kelią ir praneša kitiems eismo dalyviams apie save. Ka reikia žinoti apie svarbiausius šviesos šaltinius transporto priemonėje?

Valstybiniai numeriai yra būtini transporto priemonėms. Tam, kad ne tik dienos metu, bet ir naktį jie būtų gerai matomi, yra būtinas šių numerių apšvietimas. Numerių apšvietimui netinka bet kokios lempos, tam skirtos yra specialios lemputės, kurias įsigykite čia. Be to, reikia paminėti, kad teisingas valstybinio numerio apšvietimas yra privalomas pagal galiojančias kelių eismo taisykles, todėl, jei jūsų numeris nebus apšviestas, tai policijos pareigūnas jums gali išrašyti baudą. Jei to nenorite, tai reguliariai tikrinkite ar numeris apšviestas.

Lempos mašinomsArtimosios arba tolimosios žibintų šviesos yra labai svarbios. Pagal dabar galiojančias kelių eismo taisykles, artimosios žibintų šviesos privalo būti įjungtos nepriklausomai nuo paros meto. Nors anksčiau dienos metu buvo galima važiuoti neįjungus šviesų. Pasikeitus taisyklėms greitai visi priprato ir važiuoja tik su įjungtomis šviesomis. Taip daug saugiau kelyje. Taigi, trumposios žibintų šviesos jungiamos bet kuriuo metu, kai tik važiuojama. Tuo tarpu ilgosios žibintų šviesos jungiamos ne bet kada, o tik, pavyzdžiui, tamsiu paros metu, kai priekyje neakina kitų vairuotojų. Tikslų ilgųjų šviesų žibintų naudojimą reglamentuoja kelių eismo taisyklės. Dar reikėtų paminėti ir tokias lemputes, kaip gabarito. Jos reikalingos tam, kad kiti eismo dalyviai matytų transporto priemonės dydį ir kur ji juda. Esant nepalankioms eismo sąlygoms, kai matomumą apsunkina rūkas, pūga ar audra, reikia jungti rūko žibintus. Specialus apšvietimas palengvina vairavimą. Tiesa, rūko žibintų negalima jungti, kai eismo sąlygos geros. AutoŠviesos, kurios palengvina vairavimą yra būtinos, tik svarbu žinoti, kada kurias jungti, o kurių geriau nejungti. Visas tinkamas lemputes įsigykite čia.

Jei apie šviesų naudojimą jau žinote, tai metas pakalbėti apie lemputes, kurios skirtos transporto priemonių šviesoms. Jos parduodamos daugelyje vietų. Kai kurios vietos yra patikimos, o kai kurios ne itin, pavyzdžiui, niekada vairuotojams nepatariama pirkti lemputes iš neaiškių prekyviečių, pavyzdžiui, turgaviečių. Visuomet geriau apsilankyti specializuotoje parduotuvėje, kurioje prekiaujama transporto priemonėms skirtomis prekėmis. Atminkite, kad ne tik būtina žinoti kada kokios šviesos įjungiamos, bet reikia tinkamas lemputes pasirinkti, kad šviesos atitiktų reikalavimus. Tik tuomet važiuoti kelyje bus saugiau.

Skelbta Kiti straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current ye@r *